Parashikimi i motit për 27 tetorin

Moti do të mbetet i pandryshuar dhe pa reshje

Mëngjesin e së mërkurës në ultësira dhe rreth pishinave të larta do të krijohet mjegull. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1 dhe 4 gradë në perëndim dhe deri në 7-10 gradë në lindje. Gjatë ditës në shumë vende në Bullgarinë Qendrore dhe Lindore do të mbetet me vranësira të ulëta shtresa-shtresa dhe me mjegull. Mbi Bullgarinë Perëndimore dukshmëria do të përmirësohet dhe retë do të shpërthejnë deri në diell. Temperaturat maksimale do të lëvizin nga 11 deri në 16 gradë, për rajonin e Sofjes deri në 13. Në mbrëmje vranësia do të shpërthejë në drejtim të lindjes.

Ditën e enjte moti do të mbetet pa ndryshime të ndjeshme të temperaturave, pasi vranësirat do të jenë të grisura deri me diell gjatë ditës në të gjithë vendin.


Още от БНР уеб