Поражение за баскетболистите край морето

Баскетболният „Берое“ гостува на „Черноморец“ в Бургас. Срещата бе от 6 кръг на първенството в НБЛ. За този мач наставникът на „Берое“ Бойко Миленков не можеше да разчита на Обина Олека, който е с оток в коляното и на новото попълнение Дейзън Инграм. Контузия има Петър Тояганов. Под въпрос бяха Антон Кук, който е с мускулен спазъм в бедрото, както и Виктор Маргаритов и Дамян Минков, които страдаха от стомашни проблеми. Домакините поведоха в началото, а до края на първата четвърт отборът на „Берое“ намали преднината им и сирената дойде при резултат 17:19, 2 точки аванс за „Черноморец“. На полувремето домакините водеха с 40:32 точки. Те изиграха и силна трета четвърт, след която водеха с 63:41. Опитите на играчите на „Берое“ да се върнат в мача не се увенчаха с успех и срещата завърши при резултат 76:58 в полза на „Черноморец“. В следващия, 7 кръг от първенството, „Берое“ ще приеме „Шумен“. Този мач трябва да се играе на 11 декември.