Младите ни волейболисти се класираха на европейското

Националният отбор по волейбол на България за юноши до 18 години спечели Балканиадата в София, която бе и квалификация за европейското първенство. В последния си мач отборът на треньора Виктор Карагьозов надигра Гърция с 3:0 (25:14, 25:22, 25:22) и така завърши първи в крайното класиране - 3 победи и 10 точки. Втори е тимът на Туция с 3 победи и 9 т, трети са сърбите с 3 успеха и 7 т. Европейското е през юли в Грузия.

Селекционерът Карагьозов заложи на стартова шесторка: Александър Николов, Константин Козелов, Кристиян Титрийски, Александър Къндев, Виктор Томов, Стилян Делибосов, Любомир Атанасов - либеро (Кристиян Андреев, Рангел Витеков).

Българските волейболисти тръгнаха силно в двубоя, като поведоха с 5:1. Родните представители бяха по-добри от съперника на всички елементи и диктуваха положението през целия гейм, като закономерно поведоха. Във втората част южните ни съседи стартираха с преднина, но бяха догонени бързо от нашите момчета. После гърците изравниха резултата, но за нещо повече не им стигнаха силите. Третият гейм отново започна с водачество на съперника, което бързо бе стопено. Впоследствие родните състезатели бяха доминиращи, като останаха стабилни, въпреки опитите на гостите да се върнат в игра.

Най-резултатен бе Кристиян Титрийски с 22 точки (1 ас, 2 блокади). Александър Къндев добави 11 точки (2 аса). За съперника Александрос Нанопулос приключи с 19 точки (1 ас, 1 блокада).