„Берое“ – „Черно море Тича“ 99:64

В среща от 13 кръг на първенството в НБЛ „Берое“ прие „Черно море Тича“ Варна и победи с убедителното 99:64. Много силни начални минути дадоха възможност на „Берое“ да поведе с 29:9 точки след първата четвърт. Старозагорци доминираха и във втората част и на полувремето се оттеглиха със солиден аванс при резултат 54:26. Въпреки, че след почивката гостуващия отбор се опита да поизравни играта, старозагорци контролираха събитията на терена и логично спечелиха мача. Обина Олека и Антон Кук бяха най-резултатни за „Берое“ и отбелязаха по 19 точки. Мартин Сотиров добави 18. За „Черно море Тича“ Веселин Георгиев реализира 16 точки. В следващия 14 кръг от първенството „Берое“ ще гостува на „Рилски спортист“. Двубоят в Самоков е планиран за 19 януари.