„Алтер его“ – да практикуваме логото на Дома на хумора и сатирата: „Светът е оцелял, защото се е смял!“... Все пак, то е измислено специално за тях от Радой Ралин...

Централният защитник на Локомотив (Пловдив) Дейвид Малембана трябва да се завърне тази седмица в България и да започне подготовка. Той се прибра в Германия, за да лекува контузия. Вече всичко вече е наред и бранителят е готов за игра. Малембана е използвал прибирането у дома, за да направи и операция на сливиците. Именно това е забавило прибирането му,..

публикувано на 27.10.20 в 14:01
Атанас Илиев и Димитър Тонев вкараха на Ботев (Враца)

Ботев (Пловдив) победи Ботев (Враца) с 2:0

Ботев (Пловдив) прекъсна негативната серия и записа важен успех в Първа лига. В среща от 10-ия кръг "канарчетата" се наложиха с 2:0 над Ботев (Враца). Победата бе извоювана през втората част, а попаденията за пловдивчани вкараха Атанас Илиев и Димитър Тонев. През първото полувреме "жълто-черните" имаха контрол върху топката, но по-чистите положения..

публикувано на 26.10.20 в 19:44

Виктория Казинцева с титла при девойките на "Пловдив Къп"

Първата поставена Виктория Казинцева от Андора спечели титлата при девойките на международния турнир по тенис за юноши и девойки до 18 години "Пловдив къп". Надпреварата от първа категория на ITF се проведе на кортове на ТК „Локомотив" в Пловдив. В състезанието взеха участие едни от най-добрите юноши и девойки в света. Във финалната среща Казинцева победи..

публикувано на 26.10.20 в 09:27
БК Академик с втора загуба от началото на сезона

Академик (Пловдив) загуби като гост на Левски Лукойл

БК Академик (Пловдив) допусна втора загуба за сезона в НБЛ. Пловдвският баскетболен тим отстъпи в зрелищен мач като гост на Левски Лукойл с 84:108 ((17:18, 23:27, 22:30, 22:33) в третия кръг на шампионата. Академик поддържаше равновесие до почивката, на която имаше пасив от 5 точки. След антракта обаче домакините заиграха на по-високи обороти, добре..

публикувано на 26.10.20 в 07:12

Локомотив се завърна на победния коловоз!

Локомотив спечели гостуването си на Царско село с 3:0 и увеличи преднината си на върха. Головете паднаха след почивката след равностойно първо полувреме. Двубоят започна с леко териториално предимство за гостите, които в първия четвърт час на мача гледаха по-често към вратата на своя противник. След само три минути игра обаче, Божидар Васев от..

публикувано на 24.10.20 в 19:41