ВК Марица с две контроли срещу Прометей

Марица с 2 контроли срещу Прометей на Иван Петков
Снимка: ВК Марица Пловдив

Женският волейболен отбор на Марица (Пловдив) ще стартира новата година с контроли срещу украинския първенец Прометей (Камянске).

Украинският тим е воден от най-успешния треньор в историята на Марица Иван Петков, който пое Прометей през октомври. В състава е бившата капитанка на „жълто-сините“ Лора Китипова, а в щаба на Иван Петков е и доскорошният помощник-треньор и кинезитерапевт на българския шампион – Николай Касабов.

Прометей е на лагер от 4 до 12 януари в Пловдив, а на 10 и 11 януари в зала „Лаута“ двата отбора ще изиграят две контроли.

Контролите ще се играят при закрити врати, но привържениците на волейбола могат да ги гледат на живо в официалния Youtube канал на клуба.

Академик с блестяща победа над Черноморец

Академик на крачка от полуфинал в НБЛ

БК Академик (Пловдив) изигра блестящ мач и разби Черноморец като гост с 95:77 (23:13, 24:23, 14:30, 34:11) в първия мач от четвъртфиналния плейоф в НБЛ. Втората среща е в неделя от 17:00 часа в Пловдив и при нов успех отборът на старши треньора Йордан Янков ще се класира за полуфиналите. Евентуална загуба ще означава трети двубой отново в Бургас. Това..

публикувано на 23.04.21 в 08:16
Юсеин Касов подписа първи професионален договор

Ботев (Пловдив) подписа с юношата Юсеин Касов

Ботев (Пловдив) подписа първи професионален договор с юношата на клуба Юсеин Касов. 18-годишният нападател сложи подписа си върху 3-годишен договор с "канарчетата".  Юсеин Касов е роден на 29 март 2003 година в Севлиево. Първите си стъпки прави в местния тим Видима-Раковски, а на 14-годишна възраст преминава в Етър (Велико Търново). Именно в мач между..

публикувано на 22.04.21 в 16:26
Георги Кабаков

Георги Кабаков ще бъде четвърти съдия на Евро 2020

Пловдивчанинът Георги Кабаков ще участва на европейското първенство по футбол това лято, но като четвърти съдия. Реално България ще има двама съдии на Евро 2020, а освен Кабаков там отива и съгражданинът му Мартин Маргаритов.  Така най-добрият ни международен съдия научи две отлични новини за себе си само в рамките на 24 часа, след като вчера стана..

публикувано на 22.04.21 в 13:14

Локомотив с четвърта поредна победа!

Локомотив (Пловдив) победи Левски с 1:0 в мач от 25-ия кръг на efbet Лига. Кристиян Илич вкара единствения гол в мача в началото на второто полувреме. Със спечелените три точки тимът, воден от Александър Тунчев, вече има актив от 52 на втората позиция. Левски от своя страна остава девети с 28 точки.  В последния кръг от редовния сезон пловдивчани..

публикувано на 21.04.21 в 23:03

Локомотив - Левски пряко по Радио Пловдив

Локомотив (Пловдив) приема Левски в среща от 25-тия кръг на Първа лига. Мачът е от 20:30 часа тази вечер на стадион „Локомотив“ и ще бъде ръководен от Драгомир Драганов. Пловдивчани влизат в срещата на гребена на вълната, след като продължават да са еднолично втори в класирането с 49 точки и изглежда все по-вероятно, че именно те ще завършват и в края..

публикувано на 21.04.21 в 17:52