Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Съветът на Европа създаде наръчник за интернет потребители, с цел да им помогне да разберат по-добре човешките си права онлайн и какво могат да направят, когато тези права са застрашени, съобщи пресцентърът на Съвета на Европа.
Наръчникът се фокусира върху човешките права, на които интернет оказва най-голямо влияние: достъпът до информация, защитата от дискриминация, свободата на изразяване, на събиране, сдружаване и участие в обществения живот, на защита на личния живот и личните данни, правото на образование, защитата на децата и младежите и правото на ефективна защита при нарушения на човешките права.
Приет от Комитета на министрите, представляващ 47-те страни-членки на Съвета на Европа, наръчникът се основава на правата и свободите, съдържащи се в Европейската конвенция за защита правата на човека и основните свободи, по начина по който се интерпретира от Европейския съд по правата на човека, както и на други конвенции и правни текстове на Съвета на Европа.
Приветствайки приемането на наръчника, генералният секретар Турбьорн Ягланд заяви: "Правителствата, частните компании и други актьори имат право да зачитат човешките права офлайн и онлайн. Ние ще работим с тях за прилагането на наръчника и за да гарантираме, че интернет потребителите ще имат достъп до ефективна защита, когато смятат, че правата им са били ограничени или нарушени".