Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
От Реформаторския блок се обявиха против консултациите, които се провеждат при президента за финансовото състояние на държавата след скандалните разкрития за Корпоративно търговска банка.
Пълно разследване по скандала с КТБ под контрола на Европейската централна банка и външни прокурори поискаха от Реформаторския блок. Според Радан Кънев е належащо подробно разследване на всички кредитни досиета под европейско наблюдение.
По този начин ще върнем на депозантите, защото парите не се губят. Ако не се изперат, те не се губят. И второто нещо - ще разплетем връзки между бизнеса и политиката в България, обясни Кънев.
Формациите се обявиха против поисканите от централната банка законодателни промени.
Категорично се противопоставяме на конкретния закон, особено частта му, която отнема правомощия на Фонда на гарантиране на вземанията в това разследване. Фондът е независим орган, държавата трябва да тръгне след тези пари, а не да подпомага замитането на следите му. Българската държава трябва да проведе операция "Мръсни пари срещу мафия", подчерта Радан Кънев.
Управителят на БНБ Иван Искров трябва да подаде оставка, категорични са реформаторите.
След такъв колосален гаф и липса на обективен истински надзор, оставката е задължителен акт, каза Мартин Димитров от Граждански съвет на блока.
Мартин Димитров коментира, че няма как да липсват досиета за 3,5 милиарда лева кредити. Те можели да бъдат възстановени. Според него това е и причината все още да няма оставка на правителството, защото Министерството на финансите ще има важна роля при назначаване на ликвидатори.