"Арсенал" постигна обрат срещу "Стандарт"

\n

"Арсенал" стартира с победа участието си в груповата фаза на Шампионската лига този сезон. В първата си среща от група Н лондончани спечелиха трудно с 3:2 навън срещу "Стандарт Лиеж" (Белгия), след като изоставаха с 0:2 още до 5-ата минута.

\n

Победното попадение падна в 81-ата минута е бе дело на хърватина Едуардо да Силва, който се разписа отблизо при центриране от корнер на Сеск Фабрегас. Три минути преди това защитникът Томас Вермален реализира за 2:2, въпреки съмненията за игра с ръка на футболист на английския отбор. В края на първото полувреме Никлас Бенднер също с удар отблизо намали на 2:1 в полза на "Стандарт".

\n

Още във 2-ата минута вратарят на "артилеристите" трябваше даизвади топката от мрежата на своята врата след удар на Елиаким Мангала, дошъл след неумела намеса на Едуардо да Силва. Три минути по-късно Вилям Галас повали Милан Йованович в наказателното поле на гостите и сръбското крило реализира отсъдената дузпа.

\n

В другия мач от тази група гръцкият "Олимпиакос" победи с 1:0 у дома холандския АЗ "Алкмаар".

В група G германският "Щутгарт" не успя да победи у дома "Глазгоу Рейнджърс"  и двата отбора завършиха наравно 1:1.

\n

В същата група "Севиля" очаквано спечели като домакин срещу румънския "Униря Урзичени" с 2:0.

Очаквания с най-голям интерес сблъсък между европейския шампион "Барселона" и "Интер" завърши наравно 0:0.

В другия двубой от този поток "Динамо Киев" победи като домакин "Рубин Казан" с 3:1, след като на полувремето изоставаше с 0:1.

В група Е "Ливърпул" постигна минимална победа с 1:0 у дома срещу унгарския "Дебрецен", отстранил българския шампион "Левски".

\n

В другата среща от тази група френският "Лион" спечели с също с 1:0 като домакин на италианския "Фиорентина".