Волейболистките ни 8-ми на европейското в Полша

Българките завършиха 8-ми на европейското в Полша
Женският ни национален отбор зае осмо място на Европейското първенство по волейбол.

В последната си среща от втората фаза  възпитаничките на  Драган Нешич загубиха от тима на домакина Полша с 1:3 гейма, в отделните части  - 25:18, 20:25, 21:25, 23:25 точки.

Така нашите момичета  останаха на четвърто място в групата си и са осми в крайното подреждане.

Полша, която зое  второто място в потока се класира за полуфиналите. Другите три отбора полуфиналисти са Холандия, Италия и Германия.

След срещата наставникът на българките Драган Нешич заяви:" Успех на Полша. Играхме добре, но никога не е хубаво да се губи мач. Отборът ми направи доста добро първенство и се надявам, че в следващите 2-3 години България ще се присъедини към най-добрите тимове в Европа”