от 18.00 часа

Германия отстрани Нигерия с 10 души на световното първенство за младежи в Египет

Коплин (в средата) донесе с двата си гола победата на Германия над Нигерия с 3:2 на световното първенство за младежи до 20 годиниСнимки: Getty Images,AFP
Отборът на Германия успя да се класира за 1/4 финалите на световното първенство за младежи до 20 години в Египет след трудна победа с 3:2 над състава на Нигерия. Двубоят бе изпълнен с множество обрати и много нерви.

Нигерийците на два пъти излизаха напред в резултата с попаденията на Даниел Учечи в 1-та минута на мача и на Рабиу Ибрахим в 68-та, но Бьорн Коплин донесе победата на Бундестима в последните секунди на мача.
Коплин се превърна в герой за своите, след като първо изравни резултата в 51-та минута, а след това подаде на Марио Вранчич за 2:2, преди да осигури победата за Германия. Германците играха около половин час с 10 души на терена след червения картон на Кемпе в 64-та минута.

На 1/4 финалите Германия ще играе срещу Бразилия, след като "кариоките" отстраниха друг тим от Южна Америка - Уругвай след 3:1.