Алжир с важна победа по пътя към финалите на световното първенство в ЮАР

© 'Снимка:   АР'

Карим Зиани се радва след попадението си във вратата на Руанда за победата на Алжир с 3:1
Отборът на Алжир направи решаваща крачка към финалите на  световното първенство по футбол в Южна Африка,
побеждавайки Руанда с 3:1 в мач от 5-ия кръг в група "С". Така в последния кръг алжирците не трябва да губят с два или
повече гола при гостуването на втория Египет, ако искат да играят на финалите на първенството.

Най-заплетена изглежда ситуацията в група "В". Фаворитите Тунис и Нигерия победиха с минималното 1:0 съответно Кения и Мозамбик. Тунис поведе още в първата минута с гол на Исам Жема и вече се виждаше финалист на Мондиала, когато в последната минута Обина донесе победата на "супер орлите". В последния кръг двата отбора ще продължат спора си задочно. Тунис гостува на Мозамбик, а Нигерия - на Кения.

4. Гвинея - 3

До момента за световното първенство са се класирали отборите на Гана и Кот Д'Ивоар.