от 07.00 часа

Левски с първа победа от 2 месеца

Левски записа първа победа от два месеца насам. "Сините" постигнаха успех с 3:2 при гостуването си на Спортист.Тодор Симов изведе домакините напред в 6-ата минута, след като се възползва от неразбирателство между вратаря на Левски Георги Петков и защитника Веселин Минев.

Последва натиск на Левски и няколко пропуска, за да се стигне до 31-ата минута. Тогава Телкийски подаде към Йовов в наказателното поле, нападателят на Левски изпревари вратаря на Спортист и изравни. Отборът на Левски поведе с 2:1, когато Георги Сърмов отбеляза с удар от дистанция.

Домакините изравниха, чрез Антонов, който отбеляза от дузпа в 82-ата минута, въпреки че останаха съмнения около редовността на отсъждането на главния рефер.

Герой за Левски стана резервата Еньо Кръстовчев, който се възползва от разбъркване и донесе победата в 86-ата минута.Левски вече е на 7-ма позиция, докато Спортист остана в зоната на изпадащите.

По публикацията работи: Кръстина Иванова