Сливен се класира за осминафиналите на турнира за купата на България "Форд Мото-Пфое"

Футболистите на Сливен се класираха за осминафиналите на турнира за купата на България "Форд Мото-Пфое", след като надиграха като домакини състава на Пирин-Благоевград с 1:0. Единственият гол в мача падна още във 2-ата минута, когато халфът Александър Тонев навлезе дълбоко в половината на гостуващия тим, комбинира с Явор Въндев, а нападателят на домакините с добре премерен удар не остави шансове на вратаря Благой Макенджиев. През първото полувреме отборът на Сливен бе по-добрия на терена, но пропуските на атакуващите футболисти не позволиха резултата да стане по-изразителен. През втората част преоблававаше битката в централната зона на терена, като в 60-ата минута сливналии имаха претенции за дузпа, но съдията Димитър Андреев не се подведе.