"Манчестър Юнайтед" се върна на 2-то място във Висшата лига след победа с 3:1 над "Хъл Сити", Бербатов вкара

С два гола на испанския национал Сеск Фабрегас "Арсенал" взе трудна домакинска победа с 3:0 срещу "Астън Вила" в среща от коледния кръг във Висшата лига на Англия и за няколко часа измести шампиона "Манчестър Юнайтед" от 2-то място във временното класиране. "Манчестър" обаче много трудно надделя над "Хъл Сити" с 2:1 като гост и застана плътно зад "Челси" в подреждането. "Юнайтед" има 40 точки, а "Арсенал" 38, но е с мач по-малко. Начело е "Челси" с 42.

Шампионите на Англия, за които   минути игра капитанът на националния ни отбор Димитър Бербатов, успяха да измъкнат много трудна победа на терена на "Хъл Сити" с 3:1. Въпреки тоталното си териоториално предимство "Червените дяволи" вкараха първото си попадение едва в допълнителното време на 1-то полувреме - Дарън Флетчър центрира отдясно, Райън Гигс се размина с топката, но Уейн Руни бе на точното място за 0:1.

15 минути след подновяването на играта обаче "Тигрите" стигнаха до изравнителен гол след точно изпълнена дузпа от Фейгън. Логичното обаче се случи 12 минути по-късно - Анди Доусън прати топката в собствената си врата след центриране на Руни за 1:2. 8 минути преди края на срещата Руни намери непокрит в наказателното поле Димитър Бербатов, който вкара отблизо 5-ия си гол през сезона.

Въпреки класическата победа над "Астън Вила", "артилеристите" срещнаха доста трудности преди да стигнат до успеха. След безрезултатно първо полувреме лондончани поведоха в резултата в 65-та минута чрез Фабрегас, който отбеляза от пряк свободен удар. В 81-та испанският национал бе изведен очи в очи срещу
вратаря на гостите Брад Фрийдъл и реши мача с втория си гол. В добавеното време Абу Диаби оформи крайното 3:0 след самостоятелен пробив и точен удар извън наказателното поле. Стилиян Петров игра цял мач за "Астън Вила", но не успя да помогне на отбора от Бирмингам да избегне загубата.