Велислав Вълчев спечели многобоя за Купата на България по спортна гимнастика

Състезателят на Черноморски юнак /Варна/ Велислав Вълчев спечели многобоя при мъжете в турнира за Купата на България по спортна гимнастика в Пловдив.

Носителят на сребърен медал на висилка от Младежките игри в Тампере през 2009 година изненада всички, тъй като спечели надпреварата при мъжете, а неговата категория е младежи. Вълчев е част от националния младежки отбор, който ще участва на Европейското първенство през април в Бирмингам.

Негови подгласници станаха Александър Марков - Левски и Емил Стоименов - ЦСКА.  Четвърти е миналогодишният шампион Александър Батинков. Гимнастикът на ЦСКА нямаше ден и допусна груби грешки на висилка, успоредка и земя.

Възстановяващият се от операция Филип Янев също участва в състезанието, но игра само на четири уреда, като пропусна земята и прескока. Това му отреди 11-то място в крайното класиране.

При младежите шампион стана Емил Христов, следван от Едуард Радев и Вилислав Филипов. И тримата от Черноморски Юнак.

По публикацията работи: Кръстина Иванова