Черно море и Берое завършиха 0:0 в слаб мач

Футболистите на Черно море и Берое приключиха при равен резултат - 0:0 предпоследния мач от 20-тия кръг в "А" група, игран на стадион "Тича" във Варна. След равностойно начало, домакините упражниха натиск и притиснаха гостуващия отбор, но без да създадат сериозно положение за отбелязването на гол. В 27-та минута гостите имаха възможност да вкарат попадение във вратата на Пиргов. Николай Станков центрира от ляво от корнер в наказателното поле на Черно море, Станислав Бачев се извиси и стреля с глава в долния десен ъгъл, но Илко Пиргов плонжира и спаси удара. Последните пет минути на първата част домакините натиснаха здраво своя съперник, но Домакинов, Борносузов и Божилов пропуснаха от чисти позиции. В 52-та минута Дяков от домакините бе намерен непокрит в наказателното поле на Берое и стреля с глава, но ударът му бе слаб и вратарят на гостите улови топката. В 60-та минута попадение на Божилов от Черно море бе отменено заради засада. Пет минути по-късно играчите на Берое организираха страхотна контраатака след грешка на домакините, но ударът на Писаров мина на сантиметри от десния стълб на вратата на Пиргов. В ответната атака възможност за гол се откри и пред Божилов, но той от 7-8 метра по диагонала стреля в аут. В 78-та минута Заков от Черно море получи топката на точката на дузпата, но вместо да реализира би високо над вратата. В последната минута на мача Берое можеше да отмъкне трите точки, но футболист на гостите се размина с топката на празна врата.

състави:

Черно море: Пиргов, Маркес /58-ма Заков/, Домакинов, Александър Др. Александров /46-та Колев/, Александър Ем. Александров, Дяков, Димов, Адемар, Бачев /7-ма Ратников/, Борносузов, Божилов;

Берое: Пейков, Илиев, Иванов, Бачев,Атанас Атанасов, Генчев /81-ва Минчев/ Костадинов, Апостолов /63-та Писаров/, Станков /72-ра Хаджииванов/, Дончо Атанасов, Андонов;