от 12.00 часа

Черна гора - България 1:1, шансововете ни за европейското намаляха още повече

Снимка: daylife.com

България не успя да победи Черна гора в квалификазция за европейско първенство, която се игра в Подгорица

Мачът завърши 1:1. Голът за отбора на Лотар Матеус вкара Ивелин Попов в 66-ата минута. Четиринадесет минути по-рано Джалович откри за домакините.

Двубоят започна с положение за Черна гора. Още в третата минута Мирко Вучинич имаше шанс да вкара, но ударът му не успя. Малко по-късно халфът на ЦСКА Маркиньос, който прави дебют с националния екип стреля, но не уцели вратата.  Павичевич и Баша уцелиха по една греда минути преди почивката.

В началото на второто полувреме Черна гора откри резултата. Джалович засече с глава центриране на Божович и вкара за 1:0 в 52-ата минута. В 66-ата минута Ивелин Попов изравни резултата след хубава атака. Последваха силни минути за България. Отново Попов и Христо Янев направиха пропуски. До края на мача българите пропуснаха нови добри положения за гол.

След равенството българите остават четвърти в групата с 5 точки, колкото има и третия Швейцария. Лидер е Англия с 11, толкова има и втория Черна гора. Последното място заема Уелс без спечелена точка.
Следващият мач на България е на 2 септември срещу Англия в София.