Новак Джокович с лесна победа в първия кръг на турнира в Дубай

Снимка: ЕПА / БГНЕС

Лидерът в световната ранглиста Новак Джокович (Сърбия) стартира с победа на тенис-турнира в Дубай. В среща от първия кръг Джокович нямаше проблеми с германеца Седрик-Марсел Щебе - 6:4 и 6:2. Това бе първото излизане на корта на Новак Джокович след епичната му победа на финала на Откритото първенство на Австралия над испанеца Рафаел Надал в мач, продължил 5 часа и 53 минути. Днес Джокович не бе затруднен особено от германеца Щебе, който е 72-ри в световната ранглиста. След победата си 24-годишният Новак Джокович каза пред репортери: Аз съм щастлив с този първи мач след четириседмично прекъсване. Наистина е много приятно да играеш на корт пред пълни трибуни, които те подкрепят.

През тази година Новак Джокович е изиграл 8 мача и има 8 победи, той ще се опита за четвърта поредна година да спечели турнира в Дубай. Малко преди победата на Новак Джокович неговият по-малък брат, 20-годишният Марко Джокович загуби мача си от първия кръг на турнира от Андрей Голубьов (Казахстан). Голубьов победи Марко Джокович с 6:3 и 6:2.