от 07.00 часа

"Локомотив" София с минимална преднина срещу "Черноморец"

"Локомотив" София победи "Черноморец" с 1:0 в първи четвъртфинален мач от турнира за купата на България по футбол.

Капитанът Александър Бранеков даде минимален аванс на "Локомотив" (София). Централният защитник отбеляза
единственото попадение в полза на столичните "железничари", които спечелиха трети от общо четирите си официални мача от началото на календарната година.

Мачът беше много оспорван и качествен в началните минути на първото полувреме, като и двата отбора създадоха по няколко положения за гол, но само "Локомотив" се възползва и поведе в резултата. Столичните "железничари" стигнаха до корнер в петата минута, а центрирането на Румен Трифонов беше засечено с глава от капитана Александър Бранеков в мрежата на Младен Живкович. Реваншът между  двата тима пък е насрочен за следващата сряда, 19-и март, от 18 часа на стадион "Лазур".

Съставите:

"Локомотив": Божидар Митрев, Елтон дос Рейс, Марко Ранджелович, Камен Хаджиев, Азрак Махамат, Евертон Джилио-Том (82-Иво Иванов), Раул Авонсе (72-Петър Димитров), Маркиньос, Румен Трифонов и Димитър Илиев (46-Даниел Генов).

"Черноморец": Младен Живкович, Франсиско Гомеш-Чико, Траян Траянов, Александър Дамчевски, Крум Стоянов, Ванчо Траянов, Милчо Ангелов (69-Бранимир Костадинов), Карлос Фонсека, Славчо Шоколаров, Симеон Райков и Годфред Бекое (58-Милен Гамаков).