5 от 5 за волейболистките ни в турнира "Гран при"

Волейболистките ни победиха Кения с 3:1 на турнира "Гран при" в Хърватия
Снимка: Спортал

България победи Кения с 3:1 (21:25, 25:8, 25:20, 25:11) гейма в среща от втория кръг на група "S" на турнира "Гран при"  по волейбол, трета дивизия в Хърватия. Българският тим е начело в групата с 6 точки актив след втория си успех, преди мача на домакините от Хърватия срещу Австралия.

Възпитаничките на селекционера Владимир Кузюткин загубиха първия гейм, но доминираха в следващите три и стигнаха до
успеха. Във втората част българките поведоха с 14:0 след 15 поредни сервиса на Ева Янева, която изкара последния в аут. Националките спечелиха гейма с 25:8 точки. Те нямаха никакви проблеми в третата и в четвърта част. Срещата продължи 1:26 час.

За България най-резултатна беше Добриана Рабаджиева с 18 точки, резерва Елица Василева добави 14 точки, а Ева Янева
записа 13 точки. За Кения с 17 точки се отличи Мърси Моим.

Утре е последният мач на България от турнира в град Пореч срещу домакина Хърватия от 21:15 часа.