Петър Градинарски зае 30-о място на 50 метра пушка от три положения (юноши) на световното първенство по спортна стрелба

Петър Градинарски
Снимка: Архив

Петър Градинарски завърши на 30-о място на 50 метра пушка от три положения (юноши) в последния ден на световното първенство по спортна стрелба в Гранада. Българският състезател събра 1147 точки от трите стрелби (на коляно, легнал, прав) и не успя да се намеси в борбата за медалите.

Това бе и последното българско участие на шампионата в Гранада. Българските стрелци останаха с един медал - бронз на Лидия Ненчева в стрелбата на 25 метра пистолет при девойките. Други трима състезатели се представиха на ниво: Самуил Донков зае осмо място на 10 метра пистолет (мъже) и извоюва първа квота от стрелците за Олимпиадата в Рио де Жанейро през 2016 година. Антоанета Бонева влезе във финала и завърши седма на 25 метра пистолет при жените, а Александър Тодоров остана пети на 10 метра пистолет при юношите.