"Черно море" победи "Славия" с 2:0 за купата на България

"Черно море"-"Славия"

"Черно море" победи "Славия" с 2:0 у дома в първи осминафинален мач в турнира за купата на България по футбол и взе солиден аванс преди реванша в София през декември. В самото начало на двубоя гостите опитаха да застрашат вратаря Илко Пиргов с удари на Радослав Василев и Жереми Манзоро, които обаче не намериха целта. "Черно море" отвърна с натиск и изпълнение на няколко поредни корнера. Последователно в 15-ата и в 16-ата минута Диего Фераресо и Димитър Пиргов се намесиха решаващо във вратарското поле след опасни удари на Живко Петков. Дълбоко в добавеното време на първата част варненци взеха аванс чрез Стенио до Сантос. Бразилецът остана сам срещу Георги Петков, като след центриране на Клок прехвърли стража на столичани с прецизен удар за 1:0.

Превъзходството на "Черно море" продължи и през втората част и в 63-тата минута резервата Мирослав Манолов стреля, топката беше отбита и попадна в Бекир Расим, който увеличи аванса на "моряците" на два гола. Само две минути след това Марчин Бургхард опита да реализира трето попадение в срещата, но влезлият като резерва Емил Петров отби удара му.

Реваншът между двата отбора ще се играе на 3-ти декември в столицата.