Цветана Пиронкова продължава напред в Мадрид

Цветана Пиронкова се класира за втория кръг на тенис турнира на червени кортове в испанската столица Мадрид с награден фонд 4 185 405 евро. В първия кръг първата ни ракета се наложи над италианката Камила Джорджи с 6:1, 6:1 за 52 минути. Българката нямаше никакви проблеми в мача, в който загуби само два гейма и направи пет пробива.

Следващата съперничка на пловдивчанката ще е Луцие Шафаржова (Чехия). 28-годишната Шафаржова е номер 13 в света. Тя има шест титли в кариерата си. Двете са се срещали четири пъти досега като чехкинята има три победи.

Първо българката печели на турнир в Париж през 2006-та година, но година по-късно Пиронкова губи от Шафаржова на същия турнир. Чехкинята победи в Барселона през 2009-та година с 6:1, 3:6, 6:0, а през 2012-а в Токио се наложи над българката с 6:4, 7:6.