"Берое" отстрани "Черно море" в турнира за купата на България

Носителят на купата на България за 2015 година "Черно море" отпадна от "Берое" след 3:5 след изпълнение на дузпи, като двата състава завършиха наравно 0:0 в редовното време и продълженията.

Преди почивката играта беше равностойна, а двата отбора имаха по едно изгодно положение за гол.

Второто полувреме също не донесе радост за един от двата състава.

В допълнителните 30 минути домакините имаха превъзходство, но удари на Спас Делев от игра и от фаул не успяха да преодолеят Георги Китанов.

Две минути преди края на продължението Делев получи втори жълт картон и беше отстранен от игра заради нарушение срещу Педро Еуженио.

При дузпите Марчин Бургхард стреля слабо и вратарят Илко Пиргов изби удара му от бялата точка, като това беше решителният момент в двубоя. За "Берое" всичките пет футболисти бяха точни и класираха отбора от Стара Загора за полуфиналите в турнира.

Състави:

"Берое": Илко Пиргов, Веселин Пенев, Георги Динков, Иво Иванов, Венцислав Василев, Владимир Зафиров (90-Станислав Костов), Георги Божилов (79-Венелин Филипов), Елиаш, Том (54-Неманя Милисавлевич), Спас Делев, Исмаил Иса

"Черно море": Георги Китанов, Михаил Венков, Траян Траянов, Мамуту Кулибали (113-Марчин Бургхард), Педро Еуженио, Андреас Васев (86-Симеон Райков), Даниел Георгиев, Марк Клок (76-Стенио), Тодор Паланков, Бекир Расим, Матия Курьор.