"Славия" взе максимума срещу "Ботев" в Пловдив

Ботев Пловдив-Славия 0:1

Славия победи с 1:0 Ботев Пловдив като гост в мач от 23-ия кръг на "А" група.

Преди началото на двубоя с изпълнението на националния химн на България бе почетен националния празник на страната - 138 години от Освобождението на България от османско иго. Феновете на Ботев пък направиха впечатляваща хореаграфия с балони в бяло, зелено и червено.

В 28-ата минута Цветомир Панов препъна Грегъри Нелсън около границата на пеналта на Славия, а реферът Никола Попов отсъди пряк свободен удар за "канарчетата".

Футболистите на Ботев постепенно установиха надмощие, но до края на първото полувреме не успяха да стигнат до гол.

Втората част на мача започна отлично за Славия. В 48-ата минута Борислав Балджийски запази топката между трима играчи в жълто-черно, центрира в наказателното полета на Ботев където Милен Гамаков остана под топката. От това се възползва руснакът Сердер Сердеров, който отбеляза с глава дебютния си гол за "белите" за 0:1.

състави

Ботев: Виктор Голас, Игор Ощипко, Йордан Христов, Радослав Терзиев, Милен Гамаков (68-Орлин Старокин), Лъчезар Балтанов, Серкан Юсеин (69-Рихави Кифуети), Мариан Огнянов, Божидар Васев (52-Наско Милев), Тодор Неделев, Грегъри Нелсън.

Славия: Георги Петков, Димитър Пиргов, Абуд Омар, Стефан Велков, Цветомир Панов, Емил Мартинов, Дуде Ндонгала (64-Диего Фераресо), Янис Карабельов, Сердер Сердеров (78-Донел Муканза), Борислав Балджийски, Ивайло Димитров (89-Георги Йомов).