ЦСКА шокира "Берое" в Стара Загора

"Берое"-ЦСКА

ЦСКА победи Берое с 2:0 като гост в първа полуфинална среща от турнира за купата на България по футбол. Най-успелият български футболен клуб ЦСКА, който този сезон се подвизава във "В" група и все още е с неясно бъдеще, шокира всички на стадиона в Стара Загора и пред телевизионните екрани, като надигра категорично борещия се за челните места в елита тим на "Берое". Мачът бе първи сериозен тест за ЦСКА през този сезон и първи сблъсък с отбор от "А" група, поради което предизвика огромен интерес сред "червената" общност. Около 4000 привърженици на ЦСКА изпълниха сектора за гости на стадиона под "Аязмото".

Противно на очакванията ЦСКА започна със самочувствие и още в 5-а минута поведе в резултата. Преслав Йорданов се озова на стрелкова позиция, но ударът му бе избит от вратаря Илко Пиргов, а при добавката непокритият Самир Аясс прати топката в мрежата - 1:0 за ЦСКА. Попадението очевидно смути домакините, които през първото полувреме владееха инициативата, но така и не намериха път към вратата на Анатоли Господинов.

Гостите използваха всяка възможност за контраатака и дори може да съжаляват, че не се оттеглиха с по-голям аванс на почивка. Най-доброто положение за втори гол за ЦСКА се откри пред Преслав Йорданов в 36-а минута. Нападателят получи пас от дясно от Кирил Динчев, засече топката под гредата, а Пиргов със сетни усилия отклони кълбото в напречната греда.

В 54-а минута капитанът на ЦСКА Борис Галчев хвърли запалянковците на "червените" в делириум, след като отбеляза втори гол във вратата на Пиргов. Великолепен пробив на Станислав Маламов на левия фланг завърши с центриране към Галчев, който отблизо с глава направи 2:0. До края играта се накъса, което бе по вкуса на "червените". "Берое" можеше да върне гол, но удари с глава на Исмаил Иса и Владимир Зафиров не намериха рамката на вратата.

Заради честите прекъсвания на играта реферът Цветан Кръстев даде 11-минутно продължение, в което Берое пропусна две възможности за гол. Най-напред Владимир Зафиров стреля в аут от добра позиция, а малко по-късно Господинов се намеси адекватно и изби след удар на Георги Сърмов.

Реваншът на стадион "Българска армия" е на 20 април.