"Севиля" спечели градското дерби с "Бетис"

"Севиля" - "Бетис" 1:0

"Севиля" спечели с 1:0 градското дерби с "Бетис" от 5-ия кръг на испанското първенство.

Аржентинският национал Габриел Меркадо вкара единствения гол в 51-вата минута с удар отблизо след центриране от пряк свободен удар на новото попълнение Самир Насри.

Три минути по-късно отборът на "Бетис" изравни чрез Алекс Алегрия, но попадение бе отменено заради спорна засада.

След мача старши треньорът на "Бетис" Густаво Пойет не скри гнева си от съдийските отсъждания.

Аз нося отговорност за тази загуба, но съдиите ни ощетиха. Това нещо трябва да спре. Имаше твърде много отсъждания в ущърб на "Бетис", каза Пойет.

С победата "Севиля" събра 11 точки и излезе на второ място в таблицата. "Бетис" е 13-и с 5 точки.

В друг мач от кръга снощи "Малага" записа първа победа за сезона след 2:1 у дома срещу Ейбар. Сандро Рамирес и Юсеф Ен-Несири бяха точни за "Малага", а за "Ейбарсе" разписа Нано.