Отборът на "Торонто" спечели титлата в Мейджър сокър лийг

Снимка: sportal

Торонто спечели историческа шампионска титла в Мейджър сокър лийг след успех във финала над Сиатъл Саундърс с 2:0.

Едва за трети път финал на плейофите в МЛС се провежда втора поредна година между еднакви отбора.

Миналата година двата отбора не си отбелязаха гол и Сиатъл вдигна купата след дузпи, но сега Торонто ликува още в редовното време. Благодарение на своя лидер Себастиан Джовинко канадците станаха шампиони и в редовния сезон с рекордните 69 точки.

Именно италианецът в 67-ата минута изведе Алтидор в добра позиция и той откри резултата. В четвъртата минута на добавеното време Васкес вкара втори гол за Торонто. Сиатъл можеше да изравни в края на мача, но усилията на Клинт Демпси не бяха достатъчни.