от 15.00 часа

"Лацио" се класира за четвъртфиналите в турнира за купата на Италия

"Лацио"-"Читадела" 4:1

"Лацио" се класира за четвъртфиналите в турнира за купата на Италия след лесна победа с 4:1 у дома срещу втородивизионния "Читадела".

Чиро Имобиле реализира две попадения за категоричния успех на "орлите", които в следващия кръг ще играят с "Фиорентина" по-късно този месец.

Имобиле откри резултата още в 11-ата минута, след като беше изведен очи в очи с вратаря Алберто Палеари.

Точно 13 минути по-късно Фелипе Андерсон удвои аванса за столичани по подобен начин. Агостино Камалиано си вкара автогол девет минути преди почивката, а Паоло Бартоломей от фаул реализира почетното попадение за гостите в 41-вата минута на двубоя.

В 87-ата минута Чиро Имобиле оформи крайното 4:1 в полза на "Лацио".

Останалите четири срещи от осминафиналите в турнира за купата на Италия ще се изиграят през следващата седмица.