от 15.00 часа

Татяна Воложанина с две титли, сребро и бронз от турнира в София

Снимка: БФХГ

Татяна Воложанина спечели четири медала при девойките в осмото издание на международния турнир по художествена гимнастика "София къп", предшестващ световната купа в "Арена Армеец".

Възпитаничката на Силвия Стойнева извоюва титлите във финалите с бухалки и с лента, а освен това взе сребро и бронз в тези с топка и с обръч.

Българката получи с 16.400 точки за изпълнението си с бухалки и с 14.850 точки за композицията с лента. За изпълнението си с обръч Воложанина беше оценена от 16.400 точки и взе бронза, а на топка гимнастичката ни завърши втора с 15.950 точки. Шампионка на обръч стана Лала Крамаренко (Русия) със 17.300 точки, а на топка първа се нареди Кристина Похранична (Украйна) с 16.800 точки.

Така България приключва надпреварата с общо шест отличия, след като във финалите при жените Петя Борисова извоюва два бронзови медали с топка и с бухалки.