Цветан Соколов на финал в Италия

Цветан Соколов

Националът Цветан Соколов реализира 15 точки за отбора на „Кучине Лубе Чивитанова“, който победи с 3:1 (25:19, 19:25, 25:20, 30:28) гейма тима на „Модена“ в мач номер 4 от полуфиналната серия в италианското първенство по волейбол.

Така „Кучине Лубе“ спечели серията с 3:1 победи и се класира за финала, където ще срещне победителя от серията между „Трентино“ и „Перуджа“, която върви при резултат 2:2 победи.

Домакините от „Модена“, водени от Радостин Стойчев, взеха само втория гейм в мача, а в четвъртия на няколко пъти спасяваха мачболи, но в крайна сметка усилията им не стигнаха за обрат в срещата. Освен Соколов, 15 точки за победителите реализира и Тейлър Лий Сандър, а Османи Хуанторена и Енрико Честер завършиха с по 12 точки.

За „Модена“ французинът Ървин Нгапет бе над всички с 21 точки, а словенецът Тине Урнаут реализира 16.