Григор Димитров спаси 2 мачбола и е на четвъртфинал

Вторият в схемата на тенис турнира в Барселона Григор Димитров се класира на четвъртфиналите.

Българинът отрази два мачбола и победи Малек Джазири от Тунис със 7:5, 3:6,.7:6(8) след  два часа и 52 минути игра. От същия съперник той загуби през февруари в Дубай.

В първата част африканецът проби за 3:2. Димитров върна брейка в осмия гейм. В 12-ия той успя да реализира четвъртия си сетбол.

Джазири започна с пробив втората част. В четвъртия гейм Григор имаше три точки за връщането му, но не успя. В деветия гейм българинът даде три сетбола на съперника след петата си двойна грешка. Тунизиецът реализира още първия и изравни частите.

Още в откриващия гейм на заключителния сет Димитров имаше две точки за пробив, но не успя. На свой ред Джазири направи брейк за 3:1. Григор се мобилизира и успя да го върне с 3:4, когато съперникът изпрати топката в аут. При 5:4 за него тунизиецът поиска медицинска пауза. В 12-ия гейм 26-годишният хасковлия отрази мачбол и вкара частта в тайбрек.

В него смяната на половините дойде при резултат 3:3 точки. Димитров имаше два поредни мачбола при 6:4, но ги пропиля. После пропусна още един, а след това спаси точка за спечелване на двубоя на Джазири. При следващата възможност на свой сервис българинът спечели най-сетне мача.

Той завърши със 7 аса и 7 двойни грешки. Димитров вкара 65 процента първи сервис и спечели 71 процента от точките при разиграването му.

В следващия кръг Гришо очаква утре Пабло Кареньо Буста (Испания), от когото загуби миналата година на "Ролан Гарос".