Евтимова загуби финала в Анталия

Диа Евтимова

Диа Евтимова загуби финала на тенис-турнира в Анталия с награден фонд 15 хиляди долара. Третата в схемата Евтимова отстъпи пред четвъртата - Федерика Билардо (Италия), с 1:6, 6:4 и 1:6 след 2часа и 21 минути.

Билардо взе осем от първите девет гейма, но 31-годишната софиянка успя да реализира обрат във втория сет и изравни резултата. В третата част италианката отново беше категорична.

Евтимова си осигури 7 точки за световната ранглиста и 1470 долара, но не успя да спечели първа индивидуална титла за сезона и общо девета в кариерата й в турнирите на ITF. Тя все пак си осигури трофей в Анталия, след като на двойки заедно с Ангелина Журавльова (Русия) спечелиха финала вчера срещу  Марина Чернишова (Украйна) и Мелис Сезер (Турция) със 7:5, 3:6 и 14-12.