Пламен Константинов: Не съдете волейболистите, те играят за България

Пламен Константинов
Снимка: ФИВБ

Националито по волейбол заминаха рано тази сутрин с полет през Германия за Япония, където от петък до неделя ще играят срещу съставите на домакините, Италия и Полша в третия уикенд от турнира Лига на нациите. Снощи българите загубиха в Арена Армеец срещу Русия с 0:3, а преди това отстъпиха в София на Сърбия с 2:3 и Австралия с 0:3 гейма.

В класирането след изиграването на 6 мача нашите са на 11-то място от 16 отбора с 2 победи, а лидери с 5 успеха са Бразилия, Полша и САЩ.

На мача с австралийците травма получи разпределителят Георги Братоев, който изкълчи глезен и ще трябва да се лекува поне месец и половина. На неговото място треньорът Пламен Константинов повика Добромир Димитров. И още една промяна има в състава - Тодор Скримов получи почивка и остана в София, а вместо него за Япония отпътува Димитър Маринков.