Япония записа пета победа на световни първенство

Шинджи Кагава (вдясно) преследва Радамел Фалкао
Снимка: Ройтерс

Отборът на Япония победи с 2:1 Колумбия в двубой от група „Н“ на Световното първенство по футбол в Русия. Това беше пети успех на азиатците на шампионати на планетата и първи от 2010-а, когато преодоляха с 3:1 Дания.

Япония взе реванш за загубата с 1:4 от същия съперник на предишния Мондиал в Бразилия през 2014 г.

Още в началните минути се стигна до първия червен картон на първенство. Колумбиецът Карлос Санчес изби топката с ръка в наказателното поле и съдията Дамир Оспина отсъди наказателен удар и го изгони. Шинджи Кагава беше точен и японците поведоха с 1:0 в 6-ата минута.

В 39-ата минута Хуан Кинтеро изравни резултата. От пряк свободен удар той стреля по земя, но стената подскочи и топката изненада вратаря Ейки Кавашима.

Звездата на южноамериканците Хамес Родригес се появи на терена в 59-ата минута на мястото на голмайстора Кинтеро.

Нападателят на „Кьолн“ Юи Осако отбеляза победния гол в 73-ата минута с глава след ъглов удар, изпълнен от резервата Кейсуки Хонда.