от 07.00 часа

Белгия спечели третото място на Световното първенство

Отборът на Белгия победи пак Англия

Отборът на Белгия спечели третото място на Световното първенство по футбол в Русия.

В Санкт Петербург „червените дяволи“ победи с 2:0 Англия в малкия финал и за първи път заслужиха бронзовите медали. Двата отбора бяха заедно и в предварителната група и белгийците тогава отново спечелиха, само че с 1:0.

Тома Мюние откри резултата още в 4-ата минута след центриране на Насер Чадли. Капитанът Еден Азар вкара втория гол в 82-ата като Кевин де Бройне го изведе сам срещу вратаря Джордан Пикфорд.

За Англия най-чистото положение се откри пред Ерик Дайър. Той излезе очи в очи с Тибо Куртоа, копна топката над него, но Тоби Алдервейрелд изчисти топката пред голлинията.

Белгия за втори път достигна до полуфинал на Световно след 1986 година, когато обаче отстъпи на Франция в мача за третото място и остана четвърти. Англичаните три пъти са в топ 4 на планетата. През 1966 г. станаха световни шампиони, а през 1990-а, както и сега заемат четвъртата позиция.