Адриан Андреев ще играе финал на US Open

Адриан Андреев
Снимка: ITF

Адриан Андреев се класира за финала на двойки при юношите на Откритото първенство на САЩ по тенис. Андреев и Антон Матушевич от Великобритания победиха италианците Лоренцо Музети и Джулио Дзепиери с 4:6, 7:5, 10-6 за 71 минути.

Българинът и британецът направиха пробив за 4:3 в първия сет, след което загубиха три поредни гейма. Във втората част те имаха аванс от 3:1, но италианците стигнаха до обрат - 4:3. Андреев и Матушевич взеха подаването на съперниците си за 6:5 и при техен сервис изравниха резултата.

В шампионския тайбрек българинът и британецът поведоха с 6:1 и 9:5, след което без проблеми затвориха мача. В спор за титлата утре Адриан Андреев и Антон Матушевич излизат срещу американците Емилио Нава и Аксел Нефве.

17-годишният Андреев е вторият българин, който достигна до финал при юношите на Откритото първенство на САЩ след Григор Димитров, който стана юношески шампион на сингъл през 2008 година и отстъпи на финала при двойките година по-рано..