Две български двойки продължават в Алмере

Стефани (вляво) и Габриела Стоеви спечелиха само за 20 минути.

Поставените под номер 1 в схемата Габриела Стоева и Стефани Стоева се класираха за втория кръг на двойки жени на международния турнир по бадминтон от сериите Супер 100 в Алмере (Холандия) с награден фонд 75 хиляди долара.

Българките, европейски шампионки от 2018 година, разгромиха в първия си мач Николета Буковицки и Даниела Гонда (Унгария) с 21:10, 21:7 само за 20 минути.

Във втория кръг сестри Стоеви излизат днес срещу представителките на домакините Милу Лугтерс и Алиса Тиртосентоно.

При мъжете Димитър Янакиев и Алекс Влаар изиграха страхотен мач и победиха Васанта Кумар Раганатха и Ашит Сурия (Индия) с 21:18, 22:24, 21:17 за 46 минути. Срещата беше последна в програмата на вчерашния ден на турнира и завърши близо два часа след полунощ българско време.

Във втория кръг Янакиев и Влаар ще играят срещу четвъртите поставени Йонас Ралфи Янсен и Джош Цурвонне (Германия).

Димитър Янакиев, който преодоля квалификациите и почиваше на старта на основната схема, загуби във втория кръг от Сурабх Верма (Индия) с 15:21, 12:21 за 32 минути.

Мария Мицова отпадна в първия кръг на сингъл жени и на смесени двойки заедно с Алекс Влаар.