Юсейн Болт вкара 2 гола в Австралия

Юсейн Болт се отличи с две попадения.

Легендата в леката атлетика Юсейн Болт отбеляза първите си голове за „Сентрал Коуст Маринърс“, като се разписа на два пъти при победата над „Макартър Саут Уест Юнайтед“ с 4:0 в контролна среща.

Осемкратният олимпийски шампион преследва кариера във футбола, след като се отказа от атлетиката, като в момента се бори да подпише професионален договор с австралийския елитен „Маринърс“.

Болт започна като титуляр двубоя, партнирайки си в атака с дошлия под наем от „Астън Вила“ Рос Макормак. След по-слабо първо полувреме, 32-годишният ямаец избухна през втората част, отбелязвайки две попадения в рамките на 11 минути.

В 57-та минута той получи пас зад защитата и с точен изстрел по диагонал преодоля вратаря на съперника, а малко след това се възползва от груба грешка в защитата на „Юнайтед“, за да оформи крайното 4:0 и да демонстрира традиционната си поза след победа.

Малко след това Болт бе сменен и обра овациите на публиката.