Монтана с трудна победа на старта на Втора лига

Втора лига
Снимка: Архив

Отборът на Монтана започна с победа в пролетния дял на Втора футболна лига. Футболистите на Ферарио Спасов надиграха с 1:0 закъсалия финансово тим на Черноморец Балчик. Успехът на домакините дойде след гол на Димитър Илиев в 42-ата минута. Така временно Монтана съкрати аванса на Царско село на четири точки, но лидерът във втория ешелон има мач по-малко - домакинство на Несебър.
Мачът на "Огоста" започна с топовен изстрел на Мирослав Антонов. Централният нападател на домакините обаче нямаше шанс и топката се спря в напречната греда. В петата минута пропуск направи и Николай Цветков.
В 54-ата минута Антонов се освободи от бранител и покрай друг стреля към вратата, но топката облиза външната страна на мрежата.