от 12.00 часа

Тампа Бей записа десета поредна победа в НХЛ, вратарят Георгиев спаси 26 удара

Александър Георгиев е уловил поредната шайба.

Лидерът в редовния сезон Тампа Бей постигна рекордна за клуба десета поредна победа в НХЛ след успех с 4:3 след продължение срещу Ню Йорк Рейнджърс.

Виктор Хедман вкара решителния гол в 3:25 минута на продължението и продължи победната серия на Тампа.
Тайлър Джонсън, Джей Ти Милър и Дан Гирарди също се разписаха за тима на Лайтингс, който печели поне точка в последните си 14 мача.

Никита Кучеров се отличи с 3 асистенции за успеха и има 23 точки в последните си девет мача.
Джими Весей записа гол и асистенция за Рейнджърс, Мика Зибанеяд и Бу Нийвс също се разписаха за тима, който губи втори пореден мач след продължение.

Вратарят с български корени Александър Георгиев пази на ниво за Рейнджърс, като отрази 26 удара към вратата си. Георгиев направи спасяване в първата минута на продължението, когато отрази удар на Виктор Хедман, но малко по-късно капитулира и допусна шайбата в мрежата след нов удар на Хедман.