Хардън с 50 точки за успех на Хюстън

Джеймс Хардън завърши с 50 точки, 11 борби и 10 асистенции за победата на Хюстън със 119:108 у дома над Сакраменто в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация. Това е 42-ият "трипъл-дабъл" за Хардън, който реализира 50 точки в три от последните шест двубоя на "Ракетите".

Участникът в Мача на звездите реализира 10 поредни точки в решителните моменти от двубоя и стана деветият баскетболист в историята на НБА, който има 2000 отбелязани тройки в своята кариера.

Клинт Капела добави още 24 точки и 15 борби за успеха на Хюстън, а съотборникът му Крис Пол се отличи с 22 точки.
Отборът от Тексас има четири победи в последните си пет срещи в Лигата.

Богдан Богданович реализира 24 точки за Кингс. Гостите нямат нито един успех срещу Хюстън в Лигата през настоящата кампания и записаха второ поредно поражение.

В друга среща от НБА Минесота загуби от гостуващия Филаделфия със 109:118. Тобиас Харис отбеляза 25 точки за победителите, които се доближиха до спечелването на третото място в Източната конференция.

Бен Саймънс добави още 20 точки и 11 овладени топки под кошовете, както и 9 завършващи подавания.

Новобранецът Йоан Болдън се отличи с рекордните за своята кариера 19 точки за победителите, които не можеха да разчитат на центъра си Джоуъл Ембид. Джими Бътлър не се представи на обичайното за него ниво и завърши само с 12 точки, 13 борби и 5 асистенции срещу бившия си отбор.

Андрю Уигинс отбеляза 24 точки за Минесота.

Бруклин победи със 110:96 у дома Бостън. Д'Анджело Ръсел реализира 20 от своите общо 29 точки в третата част, като направи и 10 асистенции.

Карис Левърт добави още 15 точки за Нетс, докато Гордън Хайуърд се отличи с 19 точки за Селтикс.

Бруклин игра пред собствена публика за първи път през последните две седмици, в които имаше седем гостувания.

Бостън даде почивка на звездите си Кайри Ървинг и Ал Хорфърд във втори пореден мач.

Детройт победи Портланд у дома с 99:90, а Реджи Джаксън вкара 28 точки, а съотборникът му Андре Дръмънд добави още 22 точки и 19 борби.

Отборът на Пистънс спря серията от шест поредни успеха за Трейл Блейзърс.

За гостите Деймиън Лилард завърши с 23 точки. Портланд заема третото място в Западната конференция в НБА.