ЦСКА-София победи Левски с 2:0 и запази интригата за титлата

ЦСКА-София победи Левски с 2:0 и запази интригата за титлата до самия край на първенството. "Червените" излъгаха големия си съперник с два гола през втората част на Тиаго Родригес и влезлия като резерва Евандро.
Лидерът Лудогорец също записа победа в кръга след 2:0 при гостуването на Ботев Пловдив. Така кръг преди края на сезона в първа лига Лудогорец е на върха с точка повече от ЦСКА.
Поражението пък остави "сините" на трета позиция и тимът ще играе бараж за Лига Европа.
Левски игра по-мотивирано през първото полувреме и изпусна да поведе в резултата. "Сините" изпълниха шест корнера и демонстрираха повече агресия на терена.
"Червените" се нуждаеха от задължителна победа, но бяха твърде пасивни до почивката и не застрашиха сериозно вратата на Николай Михайлов.
 ЦСКА поведе в 70-а минута, макар и известна доза шанс. Тиаго Родригес изпълни пряк свободен удар, топката рикошира в гърба на Станислав Костов на стената и подлъга вратаря Михайлов - 1:0 за "червените".
Левски доигра с 10 души последните минути след втори жълт и червен картон на Нуно Рейш в 84-а минута.
ЦСКА реши мача в своя полза в 86-а минута, когато Тиаго изпълни пряк свободен удар до точката за корнер, а непокритият Евандро отблизо направи 2:0.

състави:
Левски: Николай Михайлов, Живко Миланов, Седрик Унтонджи,  Нуно Рейш, Иван Горанов, Хали Тиам, Илия Юруков (60-Мартин Райнов), Станислав Иванов, Давиде Мариани (83-Мартин Д.Петков), Паулиньо, Станислав Костов (71-Валери Божинов)
 ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Иван Турицов (46-Стойчо Атанасов), Божидар Чорбаджийски, Нуно Томаш, Жеферсон, Рубен Пинто, Кристиян Малинов, Енрике Рафаел (80-Жанио Бикел), Тиаго Родригес, Жоржиньо (61-Евандро), Али Соу