Зверев изненадващо отпадна в Щутгарт

Александър Зверев

Лидерът в схемата Александър Зверев отпадна във втория кръг на турнира по тенис на трева в Щутгарт (Германия) с награден фонд от 679 хиляди евро.

Представителят на домакините загуби изненадващо с 4:6, 7:6 (3), 3:6 срещу своя сънародник Дъстин Браун.

Зверев, който заема петото място в световната ранглиста, изостана в резултата след първия сет в първия си мач на тревна настилка през сезона.

Квалификантът Браун постигна пробив в третия гейм на първата част, за да вземе аванс.

Зверев навакса изоставането си след тайбрек във втория сет, но след това Дъстин Браун, намиращ се на 170-то място в класацията на АТП, спаси три точки за пробив в седмия гейм на третия сет.

Веднага след това Браун проби подаването на Александър Зверев, за да поведе с 5:3 и да сервира успешно за спечелване на мача, продължил два часа.

В третия кръг Дъстин Браун ще се изправи срещу победителят от срещата между Жил Симон и Феликс Оже-Алиасим, поставен под номер 7.

Вторият в схемата Карен Хачанов също приключи участието си на турнира в Щутгарт. Руснакът падна с 4:6, 2:6 от Матео Беретини.