Нов колоездачен рекорд на „Обиколката на Витоша“

| обновено на 15.06.19 в 10:50
Скороходци, Витоша 100 км
Снимка: "Обиколката на Витоша"

Александър Алексиев постави нов рекорд при колоездачите в планинския ултрамаратон „Обиколката на Витоша“. 26-годишният състезател от Мъглиж измина 100-километровото трасе за 3 часа и 55 минути, с което подобри собственото си постижение от миналата година с 16 минути. През 2018 г. той също бе първи, като измина маршрута за 4 часа и 11 минути. Втори стана Емил Стойнев, с време 3:57 часа, а трети - Лъчезар Ангелов, 4:07 часа.

Първите 3 при жените:

1. Христина Козарева - 5:13 часа;

2. Лили Ангелова - 5:39 часа;

3. Ася Борисова - 5:53.

За Лили Ангелова, обаче, това е само първата част от предизвикателството, тъй като тя участва в дуатлона. Над 100 души, заявили участие в тази дисциплина, които днес изминаха 100-те километра с велосипед, ще застанат довечера отново на старта, този път с бегачите.

Първи от дуатлонците в колоездачния старт при мъжете финишира Тодор Ангелов, 4:49 часа. Втори е миналогодишният победител в тази дисциплина Камен Тончев (4:55 часа), който пресече финала близо 5 минути след Ангелов. Трети е Станимир Статев, 5:03 часа. При жените втора е Виктория Данова - 6:23 часа, а трета - миналогодишната победителка при жените в дуатлона Боряна Николчева (7:26 часа).

Над 2500 души от повече от 20 държави мерят сили днес и утре в "Обиколката на Витоша", най-стария ултрамаратон на София. Стартът на колоездачите беше в 6 часа тази сутрин пред резиденция „Бояна“, откъдето ще потеглят в полунощ и над 1800 бегачи.

Обиколката на Витоша е част от инициативата София – Европейска столица на спорта.