Злато за Ивет Горанова на европейските игри в Минск

Ивет Горанова
Снимка: БОК, Костадин Андонов.

Ивет Горанова спечели златен медал в турнира по карате в последния ден на европейските игри в Минск. Плевенчанката се наложи над украинката Анжелика Терюга във  финала в категория 55 килограма в дисциплината "кумите". Българката губеше срещата с 1:3 точки, но успя да стигне до обрат и спечели двубоя с 4:3 точки.

Носителката на бронзови медали от европейското и световното първенство се класира за финала, след като в полуфиналната фаза победи с "кикен" и отказване на Дженифър Варлинг (Люксембург).

Това е трето златно отличие за България от европейските игри в Минск, след титлите на Мария Оряшкова (самбо) и Станимира Петрова (бокс). Второто издание на Игрите ще бъде закрито тази вечер на официална церемония на стадион "Динамо", а знаменосец на българската делегация ще бъде златната медалистка Станимира Петрова. Церемонията по закриване ще започне в 22.00 часа.