Британките на полуфинал на европейското по баскетбол

Британката Самуелсън (вляво) се опитва да преодолее унгарката Зеле.

Отборът на Великобритания е първият полуфиналист на европейското първенство по баскетбол за жени, което се провежда в Латвия и Сърбия.

В четвъртфинална среща, играна в Белград, британките се наложиха с 62:59 (15:13, 17:9, 16:16, 14:21) над Унгария.

Баскетболистките от Албиона изиграха отлично първо полувреме, в което допуснаха едва 22 точки и след 20 минути игра имаха преднина от 10.

В третата четвърт баскетболистките на Чема Бусета задържаха аванса си и въпреки опита за обрат на унгарките, до такъв не се стигна. Тройка на Агнеш Щудер доведе резултата до 59:60 45 секунди преди края, а гардът на унгарките имаше шанс и да изравни със сирената, но пропусна.

Най-резултатна за победителките от Великобритания бе Теми Фагбенле с цели 29 точки, а 8 добави Джорджия Джоунс. За унгарките Ивон Търнър реализира 11 точки, а с по 10 завършиха Щудер и Кристина Раксани.

В полуфинали Великобритания ще играе с победителя от четвъртфинала между Франция и Белгия.