Тунис надигра Мадагаскар и е на полуфинал

Феряни Саси ликува след първия гол за Тунис.

Отборът на Тунис стана последният полуфиналист в тазгодишното издание за Купата на Африка, след като надигра Мадагаскар с 3:0. Халфът на Лудогорец Абел Анисе игра цял мач за състава от острова и получи жълт картон.

След нулева първа част на стадион „Ал Салам“ в Кайро, по-опитният от двата състава наложи своята воля и стигна до крайния успех. Резултатът бе открит от Феряни Саси в 52-ата минута, а осем по-късно тунизийците ликуваха отново след точната интервенция на Юсеф Мсакни. В последната минута на редовното време Наим Слити оформи крайното 3:0.

На полуфинала в неделя тунизийците излизат срещу Сенегал.

По-рано Алжир си осигури участие в полуфиналната фаза след драма с дузпи срещу Кот д‘Ивоар. Редовното време и продълженията завършиха при равен резултат – 1:1, преди да се стигне до наказателните удари.

Северноафриканците откриха чрез Софиан Фехули в 20-таа минута, а Багдад Бунеджа пропусна дузпа на старта на втората част. Котдивоарците се възползваха от това и Джонатан Коджа изравни малко след изтичането на един час игра.

Стигна се до дузпи, в които алжирците изпълняваха първи и водеха след пропуска на Уилфред Бони, но Мохамед Юсеф Белаили пропусна свой ред и даде шанс на играчите на Ибрахим Камара. За тяхно съжаление, обаче, Джофри Серей Дие също пропусна и така прати Алжир на полуфиналите.

Там алжирците ще спорят с Нигерия в неделя.