Баскетболистите ни с трета поредна победа

Младежите ни записаха трета поредна победа на Европейското първенство
Снимка: sportal.bg

България спечели третата си поредна победа от общо три мача на европейското първенство по баскетбол за младежи до 20 години, след като се наложи с 84:58 точки (22:20, 18:11, 21:15, 23:12) срещу Финландия.

Българите завършиха равностойната първа част с минимална преднина, която обаче нарасна рязко през втората четвъртина.

Йеспер Гранлунд изравни за 22:22 в началото, но Борислав Младенов отбеляза тройка и даде началото на серия от 13:2 точки, с което реално българите си спечелиха и спокойствие за второто полувреме.

Родните национали запазиха хладнокръвие и взеха следващите две части, за да завършат срещата с преднина от 24 точки.

Александър Матушев беше най-резултатен с 22 точки, а Цветомир Чернокожев завърши мача с дабъл-дабъл при 11 точки и 11 борби.

С третата си победа в три мача българите поведоха еднолично в класирането с шест точки, докато всички останали отбори са с по две.